Wszystkie budowy w Domy Piasecki realizujemy w oparciu o energooszczędne technologie.
Budujemy z zastosowaniem tradycyjnych lub innowacyjnych materiałów budowlanych i systemów. Dom ZEROenergetyczny, to budynek o zerowym zużyciu energii zewnętrznej. W praktyce oznacza to ZEROwy bilans energetyczny. Dom, który jest w stanie wytworzyć tyle energii, ile potrzebuje do zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych w ciągu roku. Domy ZEROenergetyczne są zaprojektowane i wyposażone w takie technologie, które pozwalają na ograniczenie zużycia energii oraz produkcję własnej energii ze źródeł odnawialnych. Dom DODATNIOenergetyczny, to budynek ZEROenergetyczny, który nadwyżki pozyskiwanej energii, wykorzystuje do zasilania auta elektrycznego oraz innych urządzeń w tym akumulatorów, aby zyskać niezależność energetyczną.
WYCEŃ swój projekt w Technologia Eko Dom
Najważniejszym elementem budynku w standardzie pasywnym jest projekt architektoniczno-wykonawczy ze wszystkimi detalami. Projekt wykonany wg zasad inżynierii architektonicznej w oparciu o obliczenia programu PHPP.
W domu pasywnym ilość energii potrzebna do ogrzewania i chłodzenia jest minimalizowana. Zazwyczaj roczne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 15 kWh/m² rocznie.
Budynek musi być bardzo dobrze izolowany. Dobrej jakości izolacja w ścianach, dachu, podłodze i oknach jest kluczowa dla ograniczenia strat cieplnych.
10 ZASAD DOMU PASYWNEGO Domy Piasecki
Projekt architektoniczno-wykonawczy
Energooszczędność
Izolacja
Ciepła stolarka
Rekuperacja
Odnawialne źródła energii
Kontrola obiegu powietrza
Minimalizacja mostków termicznych
Orientacja budynku względem słońca
DODATNIOenergetyczne domy
Okna i drzwi muszą być wyposażone w termoizolacyjne przeszklenia o niskim współczynniku U (współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę). Okna powinny być również wyposażone w rolety lub żaluzje zewnętrzne, które pomagają w utrzymaniu temperatury.
Dom pasywny jest wyposażony w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła, który odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza i przekazuje je do nawiewanego powietrza. To pozwala utrzymać zdrowe powietrze w pomieszczeniach i jednocześnie ogranicza straty ciepła.
W domu pasywnym preferowane są systemy ogrzewania oparte na odnawialnych źródłach energii, takie jak pompy ciepła, kolektory słoneczne lub bio-kotły, GWC. Ciągła kontrola jakości powietrza poprzez system wentylacji z rekuperacją zapewnia ciągłą kontrolę jakości powietrza w budynku, eliminując nadmierną wilgoć i zanieczyszczenia.
Projekt domu pasywnego musi uwzględniać minimalizację mostków termicznych, czyli miejsc, gdzie ciepło może uciekać przez słabą izolację lub przewodnictwo cieplne.
Projekt domu pasywnego powinien uwzględniać właściwą orientację budynku względem stron świata, aby jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną.
DODATNIOenergetyczne domy wykorzystują energię z instalacji OZE do zasilania swoich pojazdów elektrycznych zeroemisyjnych.
Projekt architektoniczno-budowlany domu pasywnego zazwyczaj jest projektem indywidualnym. Istnieją projekty gotowe, które mogą posłużyć jako inspiracja. Należy go indywidualnie zaadoptować na działce biorąc pod uwagę usytuowanie bryły względem stron świata oraz zacienienie obiektów przyległych. Właściwie zaprojektowany budynek wraz z detalami przez Architekta, to najważniejszy element budowy budynku w standardzie niskoenergetycznym pasywnym.
Wszystkie budynki niezależnie od technologii możesz zrealizować w standardzie budynku pasywnego lub ZEROenergetycznego. Każdy z wybranych projektów możemy dostosować do indywidualnych potrzeb inwestora.
W ramach budowy domu załatwiamy wszystkie niezbędne dokumenty w celu uzyskania dofinansowania:
Porozmawiaj ze SPECJALISTĄ ds. Domów Jednorodzinnych
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
Zadzwoń lub napisz do nas
Anna Piasecka
Spotkajmy się i porozmawiajmy na temat Twojego wymarzonego DOMU